Käsmu Lahe Merepääste hankis käsiraadiojaamad ning elustamisaparaadi

Käsmu Lahe Merepääste hankis käsiraadiojaamad ning elustamisaparaadi . Plaan on viia läbi ka elustamisaparaadi kasutamise koolitus.
Suur rõõm on anda teada, et Käsmu merepäästjad on taas paremini varustatud. Hankisime mereside pidamiseks Icom VHF käsiraadiojaamad koos asukoha määramise võimekusega. Raadioside pidamise võimekus on nii päästeoperatsioonide kui õppuste läbi viimisel väga oluline, uued raadiojaamad on meretingimustele väga vastupidavad ning loodame, et teenivad pikalt ja hästi.

Samuti hankisime elustamisaparaadi Mediana A15, millega saab taastada südame tööd äkitse südameseiskumise korral. Sellist seadet Käsmus varem ei olnud ning usume, et sellega paraneb oluliselt elupäästva esmaabi kättesaadavus. Seade hakkab paiknema Käsmu kaupluse juures.

Kuna enamiku inimeste jaoks on tegu täiesti uue nähtusega, on seadmele plaanis läbi viia koolitus. Koolitusel demonstreeritakse harjutusseadme näitel elustamisaparaadi kasutamist ning saab ka ise aparaadi kasutamist ja elustamist harjutada. Koolitus toimub Käsmus, toimumisaeg täpsustatakse, kui on selgunud huviliste arv.

Palume oma huvist märku anda ahto.luuri@gmail.com, messengeris kirjutada Ahto Luurile või kommenteerida postituse alla.

Käsmu Lahe Merepääste eesmärk on parandada Käsmu lahel mereturvalisust ja abi kättesaadavust.
Kõik, kes soovivad meie tegevusele kaasa aidata, saavad seda teha, toetades Käsmu Lahe Merepääste MTÜ-d EE052200221069253208

Ootame endiselt endaga liituma ka uusi liikmeid!

Eelmine
Merepäästel on olnud tegus sügis!
Järgmine
2020 hooaja väljasõitude kokkuvõte