Uudised

Toeta Käsmu Lahe Merepäästet

Käsmu lahe merepäästjad on juba väga head ujujad, kuid mitte liialt kiired. Aita meil paat korda teha, et jõuaksime sinuni enne kui on hilja!
Oleme endale saanud kasutatud paadi, kuid selle ahtripeegel vajab remonti ja varsti on ka tarvis vahetada pontoonid. Teeme võimalikult palju ise, kuid teatud tööd tuleks jätta spetsialistidele. Teeme koos Käsmu lahe turvalisemaks!
Konto andmed:
EE052200221069253208 - Swedbank
KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE MTÜ
Loe lisaks

2020 hooaja väljasõitude kokkuvõte

Käsmu navigeerimise hooaeg on lõppemas.
Hooaeg on sellel korral olnud võrdlemisi rahulik. Kindlasti on see olnud tingitud ka praegusest olukorrast maailmas. 
Ühel korral siiski pidime välja sõitma ja aitama inimest keerulises olukorras. Õnneks selle ühe õnneliku lõpuga looga, seekord meie väljasõidud ka piirdusid.

6 Juuli  lõuna ajal läks Väike purjekas Käsmust merele. Päeval oli juba näha, et lahepõhjast puhub tugev tuul, mis hooti on lahe keskele kiiresti tekitada kuni 2m lainetuse. Kapten tõmbas purje üles ja umbes viie minuti pärast läks ümber. Sai ise püsti aga tuul vedas merele ära. Käsmu Poodi külastanud merepäästia nägi kui purjekas hakkas merele minema, kutsus abilised ja otsustas igaks juhuks vaatama minna kas kõik korras. Kohale jõudes otsad lohisesid vees ja mees alusega hädas. Panime sappa ja lohistasime Käsmu tagasi.

Alus siledapõhjaline purjekas ilma kiiluta. Põhja valatud 240kg tina raskuseks. Servades väiksed tiivakesed. 1-1,5m laine jaoks ebasobiv alus.

Antud korral lõppes asi õnnelikult. Siin kohal tuletame meelde, et enne merele minekud veenduge oludes ja kui on kahtlusi, siis võite ka julgelt ühendust võtta Käsmu Lahe Merepäästega, kes on valmis nõu andma.

2020 hooajal olime sunnitud laenama külaelanike paati, kuid kõikide eelduste kohaselt võtame teid uuel hooajal vastu juba oma enda merepääste alusega!

Käsmu Lahe Merepääste MTÜ ootab kõiki huvilisi meiega liituma! 
Kui arvad, et merepääste pole sinu jaoks aga ohutut meresõitu soovid ikka toetada, siis saad seda teha meie pangakontole kas ühekordse või püsimaksena.

Konto andmed:
EE052200221069253208 - Swedbank
KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE MTÜ
Loe lisaks

Käsmu Lahe Merepääste hankis käsiraadiojaamad ning elustamisaparaadi

Käsmu Lahe Merepääste hankis käsiraadiojaamad ning elustamisaparaadi . Plaan on viia läbi ka elustamisaparaadi kasutamise koolitus.
Suur rõõm on anda teada, et Käsmu merepäästjad on taas paremini varustatud. Hankisime mereside pidamiseks Icom VHF käsiraadiojaamad koos asukoha määramise võimekusega. Raadioside pidamise võimekus on nii päästeoperatsioonide kui õppuste läbi viimisel väga oluline, uued raadiojaamad on meretingimustele väga vastupidavad ning loodame, et teenivad pikalt ja hästi.

Samuti hankisime elustamisaparaadi Mediana A15, millega saab taastada südame tööd äkitse südameseiskumise korral. Sellist seadet Käsmus varem ei olnud ning usume, et sellega paraneb oluliselt elupäästva esmaabi kättesaadavus. Seade hakkab paiknema Käsmu kaupluse juures.

Kuna enamiku inimeste jaoks on tegu täiesti uue nähtusega, on seadmele plaanis läbi viia koolitus. Koolitusel demonstreeritakse harjutusseadme näitel elustamisaparaadi kasutamist ning saab ka ise aparaadi kasutamist ja elustamist harjutada. Koolitus toimub Käsmus, toimumisaeg täpsustatakse, kui on selgunud huviliste arv.

Palume oma huvist märku anda ahto.luuri@gmail.com, messengeris kirjutada Ahto Luurile või kommenteerida postituse alla.

Käsmu Lahe Merepääste eesmärk on parandada Käsmu lahel mereturvalisust ja abi kättesaadavust.
Kõik, kes soovivad meie tegevusele kaasa aidata, saavad seda teha, toetades Käsmu Lahe Merepääste MTÜ-d EE052200221069253208

Ootame endiselt endaga liituma ka uusi liikmeid!

Loe lisaks

Merepäästel on olnud tegus sügis!

Käsmu lahe merepääste tegutseb usinalt, et tõsta oma võimekust ja tagada meie valmisolek järgmiseks navigatsiooniperioodiks.
Tahame järgmiseks navigatsiooniperioodiks olla valmis paremini kui kunagi varem. Selleks on MTÜ Käsmu Lahe Merepääste tegemas pidevaid pingutusi.

Tere tulemast merepääste perekonda

Meie read on jälle tugevnenud. Tere tulemast Kristel Jürna! 

Meie merepääste esimene naisterahvas. Loodame, et see on heaks motivatsiooniks teistele merd armastavatele naistele. Merel oleme kõik üks meeskond ja loodame, et Kristeli eeskujul saame suurendada oma naisperet.

Teise astme koolitus

Õnnitlused Taavi Sinimäele! Taavi läbis novembris teise astme koolituse.

Kuidas planeerida ja läbi viia otsingut merel ja pimedas, millised on SRU juhi ülesanded ja mil viisil juhtida, kuidas toimib merepääste ja milline on meie roll selles vabatahtlikena - need ja paljud teised teemad said läbi käidud nii teoorias kui praktikas. Selliseid teadmisi anti edasi vabatahtliku merepääste meeskonnavanemate koolitusel!

Külastus Juminda vabatahtlikutele

Täname Juminda merepäästet meid vastu võtmast ja tutvustamast kuidas te toimetate. Saime teilt jälle indu juurde ja loodame, et sellest kasvab välja üks pikk ja tore koostöö. Teeme põhjaranniku ikka turvalisemaks!

Saime ka piiluda Juminda uhiuut merepääste laeva mille annetasid Saksamaa merepäästjad. Ütlemata vinge alus. Galeriis mõned pildid :). 

Aitäh Artur, et meid vastu võtsid.

Loe lisaks

Merepäästjad jäävad kuivaks!

Käsmu Lahe Merepääste sai täna kätte oma kauaoodatud päästeülikonnad. Proovisime nad ka kohe ära, kõik on nagu peab 

Poole vajalikust rahastusest saime Lääne-Viru omavalitsuste liidu Kogukondliku turvalisuse toetusmeetmest ning ülejäänu annetustena suure südamega inimestelt, kes mereohutust Käsmus väga oluliseks peavad. Suur tänu ja sügav kummardus kõigile, kes on meid toetanud nii rahaliselt kui heade sõnadega. Tänu Teile saime oma võimekust oluliselt kasvatada.

Selleks, et merepääste Käsmus edasi areneks, ootame meie ühinguga liituma uusi liikmeid. Eelnev pääste- või meresõidu kogemus ei ole oluline, kõike vajalikku saab tasuta õppida väga heade koolitajate käe all. See on võimalus omandada kasulikke oskuseid, midagi kodukandi jaoks ära teha ja saada osa merepääste põnevast maailmast. Oma huvist on kõige lihtsam märku anda, võttes ühendust Ahto Luuri või Tuoma Soonistega. 

Muudame üheskoos Käsmu mere turvalisemaks!

Ahto Luuri
Käsmu Lahe Merepääste MTÜ

Loe lisaks

Muudame üheskoos Käsmu lahe turvalisemaks

Käsmu Lahe Merepääste palub abi päästeülikondade ja päästevestide hankimisel
Käsmu Lahe Merepääste on 2017. aastal loodud uus merepäästeüksus, mille eesmärgiks on tagada mereabi kättesaadavus Käsmu lahel ja kaugemalgi. Meil on tegusad ja motiveeritud liikmed, kes on värskelt koolitunud ja valmis kodukoha mereturvalisusse panustama.

Kuna oleme väga uus üksus, ei ole me ka kaugeltki valmis, puudu on eelkõige varustusest. Käsmu Lahe Merepääste soovib hankida kolm päästeülikonda ja päästeveste, et meie küla merepäästjatel oleks võimalik merepäästesündmustele turvaliselt reageerida.

Päästeülikond hoiab merepäästja kuivana, kaitseb külma ja tuule eest ka kõige raskemates ilmastikutingimustes, kus reeglina päästesündmused aset leiavad ja laseb merepäästjal keskenduda eelkõige päästetöö tegemisele. Ka päästevest on merepääsja baasvarustuse lahutamatu osa.

Oleme varustuse hankimiseks taotlenud ja ka saanud toetust Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu Kogukondliku turvalisuse meetmest, kuid hetkel on meil veel puudu 1600 eurot, et saaksime korraga kolmeliikmelisele päästemeeskonnale päästeülikonnad ja -vestid.

Palume kõigil, kes soovivad ja saavad panustada mereturvalisuse suurendamiseks Käsmu lahe piirkonnas, teha annetuse MTÜ Käsmu Lahe Merepääste arvele EE052200221069253208 (Swedbank) Oleme teie toetuse eest väga tänulikud
Loe lisaks

Käsmu meri on jälle turvalisem!

Käsmu merepääste sai ühe II astme merepäästja juurde.
Meie Käsmu küla Ahto Luuri läbis edukalt, sealjuures koos Marko Matverega, II astme merepääste koolituse. Koolitus toimus Tallinna lahel.

Käsmu Lahe Merepääste kuulub Eesti vabatahtlik mere- ja järvepääste ühendusse.  https://vomare.ee/

Loe lisaks

PPA sõlmis meiega lepingu

PPA on saatnud MTÜ KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTEle koostöölepingu.

Seisuga 16.11.2018 on MTÜ KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE ametlik Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) koostööpartner.

Oleme PPA-le väga tänulikud ja oleme valmis andma oma panust, et muuta meie mered turvalisemaks!
Loe lisaks

Meie merepääste sai täiendust!

I astme koolituse läbisid taaskord 3 uut hakkajat merepäästjat!
2018 aastal, 12-14.10 ja 19-21.1 läbisid koolituse järgmised 3 MTÜ KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE liiget. Õnnitleme meie uusi liikmeid.
  • Ahto Luuri
  • Tuoma Sooniste
  • Taavi Sinimäe
Loe lisaks

MTÜ Käsmu Lahe Merepääste koolitab!

MTÜ Käsmu Lahe Merepääste koolitab uusi mereraadiosides

27.-28.8 toimus Käsmu seltsimajas MTÜ Käsmu Lahe Merepääste korraldatud SRC (mereraadioside) koolitus. Koolituse läbis edukalt ning SRC tunnistus omistati 12 käsmukale.

Täname RIKSi ja hr Jüri Grigorjevit koolituse läbiviimise eest! Jätkame tegevusi mereturvalisuse tagamisel ja aitame inimesi merel!

Loe lisaks

MTÜ Käsmu Lahe Merepääste uue üksuse koolitus

Käsmu Lahe Merepääste käis uute üksuste koolitusel.  I astme koolituse, 25.-.27. ja 1.-3.6.2018, läbisid 3 uut liiget.

Õnnitleme uusi I astme vabatahtlikke merepäästjaid.

  • Kristjan Altroff
  • Eduard Vainu
  • Markus Hääl

Loe lisaks

ASUTATI KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE

MTÜ KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE asutati 28.06.2017
MTÜ KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE asutati 28.06.2017. Põhikiri kinnitati asutaja liikmete poolt 08.04.2017

MTÜ KÄSMU LAHE MEREPÄÄSTE põhikirja saad alla laadida SIIT

Loe lisaks